Zeytin Yağının Faydaları Nelerdir?

Zeytin yağının faydaları saymakla bitmez. Kimilerine göre zeytinyağı tanrıların bize bir armağanıdır, kimilerine göre ise zeytinyağı anne sütü kadar faydalı ve değerlidir.

zeytin yağının faydaları:

 • Zeytin yağında yaklaşık % 80 oranında bulunan oleik asit sayesinde bebeğin sinir dokularının gelişimini sağlamaktadır. Çocuklarda kemik ve diş gelişimini arttırdığı, yaşlılarda ise kemik erimesini azalttığı yapılan çalışmalar sonucu anlaşılmıştır.
 • Zeytin yağı kolesterolsüzdür. İçeriğinde kolesterol içermediğinden kandaki kanda ki zararlı kolesterolü (LDL) azaltırken, faydalı kolesterolü (HDL) yükselterek, düzenleyici ve kuvvetlendirici yapısı vardır. Diğer yağların tümü kolesterol seviyesini düşürürken iyi huylu kolesterolü de düşürür.
 • Zeytin yağı kalp ve damar hastalıklarında temel risk faktörü olan kötü huylu kolesterolü azaltarak damar tıkanıklıklarını önler.
 • Zeytin yağı içerdiği E vitamini sayesinde, insan hücrelerinin yenilenmesine katkıda bulunarak yaşlanmayı geciktirdiği, beyin fonksiyonları üzerindeki yıpratıcı etkisini azalttığı, cildi güzelleştirdiği ve haricen kullanıldığında saçlara parlak bir görünüm kazandırdığı da bilenir.
 • Zeytin yağı, karaciğerin dostudur. Sindirim sistemini çok iyi düzenleyen ve kandaki zararlı maddelerin vücuttan atılmalarını sağlayan bir besin kaynağıdır.
 • Kanser tümörlerinin oluşumunu engellediği ve radyoaktiviteye karşı vücudu koruduğu tespit edilmiştir.
 • Zeytinyağı, kan hücrelerinin kümeleşmesinde rol oynayan faktörlere karşı etki göstererek kan damarlarında pıhtılaşma “risklini azaltmaktadır. Ayrıca bağırsaklar tarafından en iyi emilen yağ çeşididir
 • Zeytinyağı mide asitlisini azaltarak gastrik ve gastroduodenal ülserlere karşı koruyucu özelliklere sahiptir.
 • Zeytinyağı diyabetli hastalarda kandaki şeker oranı’nı % 12 oranında azaltmaktadır. Yüksek tansiyonu tolere ettiği bilinmektedir.
 • Hamile ve emziren kadınların sağlıklı bir dönem geçirmeleri açısından çok faydalıdır.
 • Zeytinyağı, hazmı en kolay yağdır
 • Zeytinyağı içerisindeki antioksidan maddeler nedeniyle çok daha yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Daha geç yandığı için kızartmalar için en ideal yağdır.

 

Zeytin ağacı Bakım videola

 Zeytin Ağaçlarında kuruma, Yaprak Sararması  gibi Hastalıklar ile  ilgili yorum Videoları

Her Çeşit Ağaç İçin Kuruma Çözümleri

Her Çeşit Bitki için Bakım Videoları

 Zeytin  Ağacı  Hakkında sitemizde yada başka  yerde bulamadıklarınızı, merak ettiklerinizi bizleri arayarak yada aşağıdaki iletişim formundan mesaj atarak istediğiniz zaman  danışabilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda dönmeye  çalışırız.Zeytin Ağacı  için çok  önemli ürünlerden olan Rekor Gelişimden, 1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

                         REKOR GELİŞİM  SİPARİŞ FORMU

Telefon Numaranız Ve Adınız (Gerekli)

Epostanız (Gerekli)

İletiniz

Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07  Adres : 1879 sok. No:12 K:5  D:19 Karşıyaka- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

Related Posts

/ /

No Comments Yet.

Leave a comment