Ayvalık Zeytini : Zeytincilik, Ayvalıkta yapılan en yaygın tarımsal faaliyet.

Ayvalık toprakları yaklaşık 2.500.000 zeytin ağacını barındırıyor ve bu bölgede doğal yayılım gösteren tüm ağaçlar Ayvalık çesidi zeytin ağaçları. Bu rakam Türkiye zeytin ağacı varlığının yüzde ikisini oluşturuyor. Yörede doğal yayılım gösteren zeytin agaçlarının tümü yüzyıllar evvel “delice” denilen yabani zeytin ağacından aşılanmış, bu yüzden de aynı zamanda çevre koşullarına karşı çok dayanıklı ağaçlar.

Ayvalık zeytini, gerek yağlık, gerekse sofralık zeytin üretimine uygun bir çeşit. Kendi yöresinde iyi yetiştirilip, iyi işlendiğinde yüksek duyusal ve kimyasal kalite özelliklerine sahip bir zeytinyağı üretiyor.

Kaliteli bir naturel sızma zeytinyağının elde edilmesi ancak birçok koşulun bir araya gelmesiyle oluşabiliyor.

Zeytinin çesidi, yetistiği yöre, senelik iklim koşullari, senelik kültürel bahçe bakım uygulamaları, hastalık ve zararlılarla ekosisteme zarar vermeyen, doğru ve zamanında mücadele, hasat şekli, hasat dönemi, bahçe ile üretim yeri arası ürünün doğru taşınması, gerekli uygun koşullarda işlenmesi ve saklanması gibi birçok faaliyetin olumlu bir bileşkesi olarak ancak ortaya cok kaliteli naturel sızma zeytinyağı çıkabiliyor.

Zeytin ağacının çesidi, yetistiği yöre, bu yörenin senelik iklim koşulları, toprak yapısı gibi özelliklerin Ayvalık`ta bir araya geliş şekli, eşsiz Ayvalık Zeytinyağı lezzetini ortaya çıkarıyor.

Zeytin ağacı varlığı aynı zamanda bir kültür varlığını, mirasını temsil ediyor. Bu kültürü yaşatmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak bizim elimizde.

Zeytin ağacı Bakım videola

 Zeytin Ağaçlarında kuruma, Yaprak Sararması  gibi Hastalıklar ile  ilgili yorum Videoları

Her Çeşit Ağaç İçin Kuruma Çözümleri

Her Çeşit Bitki için Bakım Videoları

 Zeytin  Ağacı  Hakkında sitemizde yada başka  yerde bulamadıklarınızı, merak ettiklerinizi bizleri arayarak yada aşağıdaki iletişim formundan mesaj atarak istediğiniz zaman  danışabilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda dönmeye  çalışırız.Zeytin Ağacı  için çok  önemli ürünlerden olan Rekor Gelişimden, 1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

                         REKOR GELİŞİM  SİPARİŞ FORMU

Telefon Numaranız Ve Adınız (Gerekli)

Epostanız (Gerekli)

İletiniz

Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07  Adres : 1879 sok. No:12 K:5  D:19 Karşıyaka- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

/ / / /

No Comments Yet.

Leave a comment